Miláno - Portofino - Cinque Terre

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1144238
Cena od: 871,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.09.2021 6 dní First Minute 871,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
6 - dňový letecký zájazd

Perex:
V Miláne budeme obdivovať majestátnu katedrálu na Piazza Duomo, či fresku posledná večera od Leonarda da Vinciho, v Turíne barokové paláce, kostoly, arkády, múzeá a historické kaviarne, v Janove morské akvárium a pirátsku loď a pastvou pre oči bude tiež krásne Ligúrske pobrežie s malebnými prírodnými scenériami a čarovnými mestečkami Camogli a Portofino, či farebnými dedinkami v oblasti Cinque Terre.


Program:
1. deň:
Odchod z Bratislavy do Viedne, odlet do Milána, transfer do hotela. Prechádzka mestom: Katedrála na Piazza Duomo, ktorej strecha ponúka možnosť pokochať sa pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy, známa Galéria Viktora Emanuela, kráľovský palác, Palazzo dei Giureconsulti, Palazzo della Regione, mestská radnica, najväčšie a najslávnejšie divadlo La Scala, ktoré bolo založené z vôle vládkyne Márie Terézie, po zbúraní vojvodského divadla v roku 1776. Súčasťou budovy je i Divadelné múzeum malieb, sôch a kostýmov, viažúcich sa k histórii divadla. Milovníci umenia budú môcť navštíviť obrazáreň Pinacoteca di Brera a skutoční fajnšmekri si pri návšteve Milána určite nenechajú ujsť návštevu kostola Santa Maria delle Grazie, kde možno obdivovať fresku s názvom Posledná večera od svetoznámeho umelca Leonarda da Vinci (fakultatívne), pochádzajúcu z konca 15. stor. Návrat na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Odchod do Turína, po ceste návšteva pompézneho kráľovského loveckého zámku z 18.stor. Stupinigi.(UNESCO) s bohatou kolekciou obrazov, dobového nábytku a tapisérií. Po príchode do Turína, prezývaného talianskym Parížom, prehliadka mesta. K turínskym hlavným atrakciám patria barokové paláce (Palazzo Madama, Palazzo Reale) a kostoly, medzi ktorými vyniká katedrála sv. Jána Krstiteľa (Duomo di Torino), v ktorom je uložené slávne Turínske plátno (vystavená je len replika), rozsiahle arkády, historické kaviarne a múzeá. Symbolom mesta je 167 m vysoká veža Mole Antonelliana, v ktorej interiéri sídli originálne Múzeum filmu. Ďalším významným turínskym múzeom je Museo Egizio - jeho archeologické zbierky sú považované za druhé najcennejšie hneď po múzeu v Káhire. Milovníci techniky si určite nenechajú ujsť návštevu Múzea automobilov a snáď nám zostane čas aj na ochutnanie miestnej kávovej špeciality bicerin v niektorej z historických kaviarní na námestí Piazza San Carlo. Odchod na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Presun do Janova, krásneho prístavného mesta (rodiska Krištofa Kolumba) s mnohými historickými pamiatkami: Perlou je určite katedrála San Lorenzo z 12 stor., nemenej zaujímavé sú Piazza della Vittoria s impozantným víťazným oblúkom, Piazza de Ferrari, divadlo Teatro Carlo Felice, Piazza Dante s rodným domom Krištofa Kolumba, kráľovský Palazzo Reale. Nevynecháme ani Starý prístav, ktorý je plný atrakcií a každý si tu príde na svoje. Najznámejšie je určite morské akvárium (druhé najväčšie v Európe), ale za pozornosť stoji aj zaujímavé Múzeum navigácie - z ktorého uvidíme celý prístav, kde kotví aj impozantná replika pirátskej lode zo 17. storočia. Odchod na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Odchod do romantického prímorského mestečka Camogli, pre ktoré sú typické farebné domy na terasách, pomaľované pestrými farbami. Plavba loďou pozdĺž divokého pobrežia Portofínskeho mysu k románskemu kláštoru San Fruttuoso z 8. stor. odrezaného od sveta. Pokračovanie loďou do malebného Portofina, ktoré je obľúbeným miestom fotografov a talianskej smotánky. Na záver sa zastavíme v známom letovisku Santa Margherita di Ligura s krásnou promenádou. Návrat na ubytovanie.

5. deň:
Raňajky. Dnes sa presunieme na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej divokej oblasti CinqueTerre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov. Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu výletnou loďou so zastávkami v pobrežných dedinkách Vernazza a Manarola. Odchod na ubytovanie.

6. deň:
Raňajky: Presun na letisko do Milána/Florencie, odlet do Viedne, následne transfer do Batislavy.


Ubytovanie:
5 x v hoteli 3*

Stravovanie:
5 x raňajky

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Miláno, Miláno/Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, miestnu dopravu počas výletov, 5 x ubytovanie s raňajkami v hoteli kat 3*, 2 x plavbu loďou, servisné poplatky, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu @EUR, za prehliadku fresky Posledná večera @ EUR, za vstup do dómu v Miláne (katedrála, krypty, múzeum, strecha + výťah) @ EUR za vstup do zámku Stupinigi @EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour