Cesta 3 krajinami: Španielsko, Gibraltár a Maroko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1138058
Cena od: 697 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.05.2021 5 dní Last Minute 697 € +0 € odlet: Bratislava letecká
03.05.2021 8 dní Last Minute 767 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Program:

1.deň
Odlet z Bratislavy s leteckou spoločnosťou Ryanair.  

Predpokladané odletové časy: 
Bratislava - Malaga: 16:15 - 19:55
Po prílete do Malagy stretnutie so slovenským sprievodcom, nasleduje transfer do hotela a voľný program.  

La Barracuda 3*
Hotel La Barracuda sa nachádza pri pláži Carihuela v letovisku Torremolinos, 15 minút jazdy autom od letiska Malaga. Ponúka vonkajší bazén, strešnú terasu a klimatizované izby s balkónom. Izby v hoteli La Barracuda sú vybavené satelitnou TV a ich súčasťou je súkromná kúpeľňa. V hotelovej bufetovej reštaurácii si môžu hostia vychutnať pokrmy stredomorskej a medzinárodnej kuchyne. Nechýba ani bar pri bazéne a lounge bar, kde hráva živá hudba. Na recepcii a v izbách je dostupné bezplatné Wi-Fi. Hotel Barracuda poskytuje veľkú záhradu a tenisové kurty. Hostia si tu môžu zahrať aj stolný tenis. Hotel Barracuda je situovaný necelých 500 metrov od prístavu Puerto. Na golfové ihrisko Torrequebrada sa hostia autom dostanú približne za 10 minút.

2.deň - Granada a Alhambra
Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Granady a Alhambry. Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa hrdo vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí poslednej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc  a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.           

3.deň - Gibraltár
Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Gibraltáru. Máme pred sebou kompletnú obhliadku Skaly - The Rock – a to plne klimatizovanými microbusmi. Uvidíme dva kontinenty, Stredozemné more a Atlantický Oceán, tri štáty a porozumieme  prečo bolo a je toto miesto strategické.  Čaká nás Europa Point, Heraklove stĺpy, jaskyna Sväteho Michala, vstúpime do obranných tunelov, ktoré boli do skaly hĺbené už od 17.storočia, spoznáme lokálnych obyvateľov na vrchu skaly – makaky. Ďalej Downtown s typickými double-deckermi, červené poštové schránky, typické Fish  and Chips, Casemates square s obchodíkmi bez cenoviek, prechod cez pristávaciu  dráhu letiska, a to všetko s jedinečným výhladom na Gibraltarský prieplav. Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.           

4.deň - Tangier
Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Maroka. Cesta do Afriky sa začína rýchlym trajektom z Tarify (alebo Algeciras), ktorá trvá približne 50 minút. Zakotvíme v prístave mesta Tanger a spoločne s lokálnym sprievodcom sa začne prehliadka mesta. Uvidíme panoramatický výhľad na mesto a prístav. Z autobusu si obzrieme rezidenciu guvernéra a letné sídlo kráľa a povozíme sa aj na ťavách. Ukážeme si takisto niektoré zo štvrtí, ako napríklad taliansku, španielsku, anglickú a americkú štvrť. Každá z nich má svoj vlastný kostol, školu a veľvyslanectvo. Budeme pokračovať v prehliadke najzaujímavejších zákutí Tangeru, ako sú Kasbah (bývalý sultánov palác), Medina (stará štvrť), Zoco (trhovisko), centrum mesta atď. Po obede (v cene výletu) v miestnej reštaurácii navštívime berberskú lekáreň, kde nám budú prezentované kozmetické a farmaceutické výrobky a takisto korenia, ktoré sa používajú v marockej kuchyni. Budete mať takisto čas na nákupy na typickom trhu, ako napríklad papuče, kožené výrobky a remeselnícke výrobky. Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.           

5.-7.deň
V prípade pobytu na 5 dní: Check out z hotela do 10:00, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.  

Predpokladané odletové časy:
Malaga - Bratislava: 06:45 - 10:05
V prípade pobytu na 8 dní: Voľný program pri pláži

8.deň
V prípade pobytu na 8 dní: Check out z hotela do 10:00, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.  

Predpokladané odletové časy:
Malaga - Bratislava: 20:30 - 23:50    

Generované systémom ProfiTour