Perly Francúzska, južného Španielska a Fatima

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1130012
Cena od: 469 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

28.04.2021 8 dní 469 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:                                                                                                                

1.deň: 

stretnutie  skupiny v  Bratislave  ráno,  transfer na letisko do Viedne, odlet do Paríža. Po prílete presun do centra,  Rue du Bac – Kláštor sv. Vincenta s kaplnkou Zázračnej medaily, v ktorej je vystavené neporušené telo Kataríny Labouré. Kostol sv. Vincenta de Paul s jeho telesnými pozostatkami. Fakultatívne možnosť návštevy paláca Louvre. Múzeum ukrýva skvosty európskeho maliarstva a sochárstva, priľahlé Tuilerijské záhrady sú ukážkou dokonalej francúzskej záhradnej úpravy.  Odchod na hotel,  ubytovanie.

2.deň: 

po raňajkách ďalší program v Paríži, kúzelná štvrť umelcov Montmartre s bielou Bazilikou Sacré Coeur.   Fakultatívne plavba po Seine s vyhliadkou na hlavné dominanty mesta: Eiffelova veža, Invalidovňa, Bourbonský palác, Múzeum D´Orsay, Justičný palác, Notre Dame, Radnica, Place de la  Concorde, Louvre. Popoludní odchod na hotel v oblasti Orleans, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách Orleans, historické mesto na romantickej rieke Loire, v minulosti jedno z obchodných stredísk rímskej provincie Galia. V 4. storočí tu bolo založené biskupstvo. Prudký rozvoj kultúry začal založením univerzity v roku 1309. Prelom v histórii mesta nastal počas storočnej vojny, keď sa tu v roku 1429 objavila Jana z Arku s početnou armádou a oslobodila mesto od anglického obliehania. "Panna Orleánska"  patrí medzi najznámejšie postavy v dejinách Francúzska. Bola kanonizovaná až v roku 1920, dnes je jedným zo symbolov Francúzska. Dominantou historického centra s renesančnými fasádami je Katedrála Sainte -Croix. Odchod na hotel v oblasti Burgos, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách návšteva mesta Burgos, ktoré bolo založené v roku 884 pri brehoch Arlanzón pri grófstve Diega Rodrigueza Porcelos pod vládou Alfonsa III. Patrí k najkrajším mestám Španielska. Navštívite Katedrálu Panny Márie /UNESCO/,  jeden z najkrajších gotických chrámov XIII stor. Úzke veže, kupola, kaplnky doplnené zaujímavou kolekciou oltárnych obrazov, farebnými sklami, hrobkami a známymi zlatými schodmi Diego de Siloé. Pokračovanie do hlavného mesta Španielska - Madrid. Prehliadka centra mesta, neogotická Katedrála la Amudena, ktorej stavba trvala viac ako 100 rokov. Slávnostne bola otvorená v roku 1993 a posvätil ju sv. Ján Pavol II. Oproti katedrále je monumentálny Kráľovský palác. Večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách prehliadka Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, svätá omša  v Alhambre (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je Kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu), kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Presun na hotel v oblasti  Cordoby, večera, ubytovanie.

6.deň:

po raňajkách Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita- Katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu,  Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod do Sevilly, večera, ubytovanie.

7.deň: 

po raňajkách  Sevilla - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna Katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Podvečer odchod  do Fatimy, jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom deťom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. Až 70.000 ľudí bolo pri poslednom zjavení 13. októbra svedkom výnimočného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval "tanec slnka". Ubytovanie.

8.deň: 

ranná svätá omša pri Kaplnke Zjavení. Po raňajkách prehliadka areálu, Bazilika s hrobmi sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie, moderná Bazilika Najsvätejšej Trojice . Návšteva dedinky Aljustrel s rodnými domami  vizionárov. Transfer na letisko, odlet z Lisabonu do Viedne.


Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!V cene je zahrnuté:
letenka  Viedeň  – Paríž, Lisabon – Viedeň (cez Zurich) , 7 x ubytovanie s  raňajkami  v dvoj a trojlôžkových izbách so soc. zariadením, 4 x večera, doprava klimatizovaným autobusom po trase, odborný sprievodca – kňaz, 

V cene nie je zahrnuté:
servisné  poplatky  199,- €,  transfer na a z letiska Viedeň do Bratislavy 15,- €,  vstupy, sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €, mestská taxa  platí sa na mieste

Možný príplatok:

komplexné cestovné  poistenie vrátane  storna zájazdu,  krytie do výšky 80 % storno poplatku   16,- €

Generované systémom ProfiTour