Aloha Havaj!

/uploads/covery_2019/aloha_havaj.jpg Tento 5-hviezdičkový rezort Halekulani s výhľadom na sopečný kráter Diamond Head sa nachádza na pláž Hotel má aj vyhrievaný bazén so sklenenou mozaikou a výhľadom na pláž Waikiki. Ponúka vám 3 ocenené reštaurácie, salónik so živou jazzovou hudbou a denné wellness centrum. V medzinárodne oceňovanej reštaurácii La Mer na pobreží, ktorá je otvorená denne v čase večere, ochu Aloha ‘oe i ko Hawai‘i! BUBO Vás víta na Havaji. foto: Martin ŠIMKO – BUBO Ostrovy ďaleko od všetkého. foto: archív BUBO Od 21. Augusta 1959 je Havaj päťdesiatym štátom USA. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Zájdete na príjemnú večeru alebo sa prejdete rušným bulvárom a dáte si havajskú zmrzlinu Shaved Ice? Honolulu je hlavné a najväčšie mesto súostrovia. Prejdite sa príjemným centrom s rozsiahlymi parkami E ‘ai kaua! (Dobrú chuť) foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Oahu je aj domovom asi najznámejšej značky tropického ovocia, banánov a ananásov. Navštívite túto pô Nádherné čerstvé ananásy a čas na cestu vláčikom po plantážach Pineapple Express alebo na prechádzku Tematické suveníry. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ako rastie avokádo?
foto: Nela PŘÍDÁLKOVÁ – BUBO Mesto Honolulu je orientované na turistov a preto sa tu nebudete ani chvíľu foto: archív BUBO Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. foto: Monika Š Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. foto: Monika Š Byodo-In chrám je nádhernou ukážkou japonskej kultúry, ktorú si sem priviezli prisťahovalci už v 19. Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Chutiť vám tu bude aj káva. Kona tvorí asi 95% z celého objemu kávy, pestovanej na Veľkom ostrove. f Prejdeme sa medzi avokádovými stromami a prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a Zrelé kávové čerešne. Spoznáme tajomstvo havajskej kávy. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Typické špeciality havajskej kuchyne pozostávajú z čerstvých darov mora a ovocia. foto: Monika ŠENIG Prenajatými autami sa pokúsime dostať až na najvyšší vrch našej Zeme. Od úpätia, ktoré je 5 km pod m Ako vysoko sme? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Budeme sa na Havaji guľovať? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Tu uvidíte jeden z najkrajších západov slnka vo svojom živote. Na samotnom vrchu Mauna Kea sú svetov Oceán a čierna láva.
foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Šťavnatá zeleň a prerastené paprade.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Havajská príroda je očarujúca. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. foto: Ľuboš FELLNER – Miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. foto: Ľuboš FELLNER – Prechádzka sopečným tunelom.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Posvätné útočisko v Honaunau. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Zámerom tiki bolo predstavovať veľmi dôležité, rešpektované autority, a to hlavné bohov, ochrancov a foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Späť v Honolulu...
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Mestská radnica Honolulu. História Havaja je veľmi zaujímavá.
foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ochutnáte najlepší udon na celom ostrove?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Krevety u Bubba Gumpa. Mňam.
foto: archív BUBO Dáte sa na surfovanie?
foto: archív BUBO Surfuje celá rodina. Máme tu inštruktorov, ktorí Vás naučia stáť na doske za 2 hodiny. foto: Ľuboš F Pohodu tu cítiť na každom kroku.
foto: archív BUBO Na okraji Honolulu sa nachádza známe letisko Pearl Harbour, ktoré bolo cieľom útokov japonskej letky Navštívte pamätník USS Arizona, USS Missouri a ponorku USS Bowfin. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Miesta, ktoré poznáte z dokumentárnych filmov. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Pietne miesto, kde si povieme viac o celom začiatku druhej svetovej vojny. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ponorky a areál kde sa to všetko v roku 1944 udialo. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Posledné suveníry. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Dovidenia, Honolulu... 
foto: archív BUBO Dovidenia, Havaj! foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO
Destinácia: Havaj (USA)
Kód zájazdu: 1128588
Cena od: 3 720 €
Príplatky od: 565 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Potápanie

Výber termínu

10.05.2021 11 dní Last Minute 3 720 € +565 € odlet: Viedeň letecká
12.07.2021 11 dní First Minute 3 820 € +565 € odlet: Viedeň letecká
02.08.2021 11 dní First Minute 4 350 € +565 € odlet: Viedeň letecká
29.10.2021 10 dní First Minute 3 720 € +565 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zelená džungľa, 4000 m vysoké sopky, pláže snov a surfisti. Zavedieme Vás do najkrajšej prírody, na najkrajšie pláže, do TOP reštaurácií a odporučíme najlepší shopping – to je Havaj. Káva z Kona, korytnačky, kulisy Ko’olau. Užite si Havaj v malej privátnej skupinke. Aloha! Zájazd pre ľudí, ktorí chcú aktívne spoznať tieto nádherné ostrovy uprostred Tichého oceánu.

1. deň:
Odlet, prelet okolo zemegule presne na opačnú stranu až na ostrovy v prostriedku Tichého oceánu. Aloha, vitajte! Víta nás príjemné letné počasie. Prilietame vo večerných hodinách, transfer na známu pláž Waikiki a ubytovanie sa na hoteli. Oddych/adaptácia na zmenu časového pásma.

2. deň:
OAHU. Začíname prehliadkou celého ostrova Oahu. Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. Začíname hneď ráno s výhľadom na celé mesto Honolulu. Pokračujeme okolo Diamond Head okružnou jazdou na najjužnejší bod ostrova a zastavujeme na tých najkrajších miestach, ktoré máme po ceste. Obedujeme lokálne, tam kde aj domáci. Havajskú pohodu cítite odvšadiaľ. Po obede nás čaká návšteva chrámu Byodo-in Temple spätý s japonskou migráciou na havajské ostrovy. Neodmysliteľnou súčasťou je svetové ananásové kráľovstvo plantáž Dole, do ktorého nám trvá cesta necelú hodinu. Celosvetová firma začínala práve tu a kedysi pokrývala väčšinu ananásovej produkcie vo svete.  Nádherné čerstvé ananásy a čas na cestu vláčikom po plantážach Pineapple Express alebo na prechádzku botanickou záhradou. Individuálny program na večer v srdci Waikiki. Vyskúšate kúpanie v noci, zájdete na príjemnú večeru alebo sa prejdete rušným bulvárom a dáte si havajskú zmrzlinu Shaved Ice?

3. deň:
BIG ISLAND:  Ranný odlet na najväčší a najjužnejší ostrov havajského súostrovia. Na stále geotermálne aktívnom ostrove sa ocitnete uprostred skutočného Havaja. Jedna z najlepších a najexkluzívnejších káv na svete sa pestuje práve na vulkanickej pôde tohto ostrova. Prejdeme sa medzi avokádovými stromami a prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a zistíme ako prebieha celý proces spravocania kávových bobúľ. Zavŕšime to samozrejme ochutnávkou miestnej kávy. 100% Kona káva je tiež výborný darček pre známych a rodinu. Na obed môžete v lokálnej reštaurácii ochutnať tradičné havajské POKE alebo si dať čerstvý úlovok dňa. Jedno z najposvätnejších miest na ostrove - Pu’uhonua o honaunau - je tiež jedno z najkrajších. Priblížime si históriu Havaja na mieste, kde boli pochovávní náčelníci a vysvetlíme si zákon Kapu. Prenajatými autami sa pokúsime dostať až na najvyšší vrch našej Zeme. Od úpätia, ktoré je 5 km pod morskou hladinou až po vrchol Mauna Kea (4205m) je vyšší než Mt. Everest. Príroda sa mení, zeleň ubúda a my sa z úrovne mora pokúsime dostať až na úplný vrchol Havaja. Vo výške 3000 metrov si musíme urobiť povinnú zastávku na vyrovnanie tlaku. Tu uvidíte jeden z najkrajších západov slnka vo svojom živote. Na samotnom vrchu Mauna Kea sú svetové observatóriá, pretože toto miesto je ideálne na pozorovanie nočnej oblohy. Budeme sa na Havaji guľovať? Vyskúšate let vrtuľníkom nad krátermi všetkých piatich sopiek? Alebo si chcete vyskúšať plávanie s delfínmi v oceáne? Váš sprievodca všetko zariadi.

4. deň:
Vyrážame za spoznávaním. Zastavíme sa v obchode, kúpime si obed na cestu a smerujeme na juh ostrova. Začínajú sa objavovať lávové polia a krajina sa mení. Obydlí ubúda a my zastavujeme na pláži s čiernym pieskom, kde sa pri piknikových stoloch naobedujeme. Toto je tiež miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. Po príjemnom obede v prírode pokračujeme do vulkanického národného parku. Volcano National Park je jediné miesto, ktoré je na Havaji pod patronátom UNESCO. Krátka prechádzka sulfurovými poliami, kde je všade cítiť prítomnosť aktívnej sopky pod nohami. Prechádzame krajinou plnou orchideí až prídeme k výhľadu na kráter sopky. Sopka Kilauea je nepretržite aktívna už od 1983 a v roku 2018 vystrašila celý svet.

5. deň:
Odlietame na ďalší ostrov MAUI pokladaný za luxusný ostrov s najdostupnejšími a najkrajšími plážami. Transfer krížom cez ostrov do kedysi  hlavného mesta Havajského kráľovstava - Lahaina. Okrem zachovaných historických budov a kedysi významného prístavu sa pôjdeme pozrieť na symbol mesta - strom banyan. Nad našimi hlavami zelená sopka Haleakala, ktorá je najväčšou spiacou sopkou sveta. Priamo z hotela máme prístup na piesočnatú pláž v neďalekom letovisku Kaanapali. Najviac ľudí na pláži je pri západe slnka, väčšiu romantiku si nemôžete želať. Dáte si na večeru jeden z najlepších steakov v USA?

6. deň:
Ak chcete objavovať ďalej, skoro ráno vyrážame na cestu nazývanú Road to Hana. Cesta dažďovým pralesom s viac ako 600 zákrutami a 42 mostami je celodenné dobrodružstvo, pri ktorom platí, že cesta je cieľ. Zastavujeme pri tých najkrajších miestach, kotré cesta ponúka. Nezabudnite is plavky, môžete skúsiť kúpanie v jazierkach pod vodopádmi alebo na čiernej lávovej pláži. Z jednej strany prales, z druhej oceán. Cestou si pochutíte na čerstvej kokosovej vode alebo na práve dopečenom havajskom banánovom chlebíku. Dúhové eukalypty lemujúce cestu a prechádzku lávovým tunelom zažijete len na málo miestach.  Cestu zakončíme prechádzkou k Seven sacred pools, kde ucítite silu havajskej prírody. Čaká nás cesta naspäť na hotel. Prešli sme spolu takmer celý ostrov. Chcete dnes namiesto toho radšej iba oddychovať na pláži s koktailom v ruke a kvietkom za uchom? Hotelový komplex sa postará o havajskú pohodu. Alebo sa pôjdete šnorchlovať k podkovovitému ostrovčeku Molokini?  Organizované výlety odchádzajú každý deň a na výber máte niekoľko typov výletov. Kráter Molokini patrí k najlepším šnorchlovacím a potápačským miestam sveta s viditeľnosťou vyše 30m a to väčšinu dní v roku.

7. deň:
Raňajšia pohoda na hoteli. Na obed odlietame naspäť na OAHU. Doobedňajšia prehliadka Pearl Harbour. Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. Ponorka, areál kde sa to všetko v roku 1941 udialo a Battleship Missouri, na ktorej bol podpísný koniec druhej svetovej vojny. Prichádzame do nových hotelov podľa preferencií na posledné 3 noci. Havajský západ slnka, ktorý si môžete pozrieť z hotelového baru alebo lagúny. Chcete dokončiť havajské nákupy na luxusnej obchodnej ulici Kalakaua avenue cez celé Waikiki alebo sa objednať na lávovú masáž? Teraz je na to vhodný čas. 

8. deň:
Oddych na Waikiki. Vyskúšate kurz surfovania priamo v jeho rodisku? Zariadime pre Vás inštruktora aj požičanie surfu. Najväčšie nákupné centrum pod otvoreným nebom je len na skok. Dobrá správa, jedna z najnižších spotrebných daní v USA je práve na Havaji. Krevety a čapované pivo v reštaurácii Foresta Gumpa, BUBA Gump, sushi alebo rezance udon.

9. deň:
Možnosť celodennej fakultatívnej návštevy Polynézskeho kultúrneho centra, kde sa predstavia  okrem Havaja aj kmene Tahiti, Tonga, Fiji, Samoa a iné. Ich tance, remeslá, jedlá aj kultúra na jednom mieste. Oddychovanie po všetkých zážitkoch na bielych plážach v úžasnej zátoke. Máme zopár dobrých tipov.

10. deň:
Odlet domov. Alebo individuálne predĺženie v hoteli na Waikiki. V mnohých sme spali, máme osobnú skúsenosť a radi poradíme.

11. deň:
Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.
Generované systémom ProfiTour