Z Monte Carla do Cinque Terre

7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie 7I8ITL19;atrakcie
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105484
Cena od: 1 051,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.06.2021 6 dní First Minute 1 051,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
6-dňový letecký zájazd

Perex:
Z veľkolepého Monte Carla naša trasa povedie očarujúcim pobrežím Ligúrie a čaká nás návšteva svetoznámej botanickej záhrady Hanbury, ochutnávka vína v stredovekom mestečku Dolceaqua, prehliadka hitorického Janova, kde sa okrem iného nachádza druhé najväčšie akvárium v Európe, plavba loďou pozdĺž divokého pobrežia Portofínskeho mysu, kúpanie v známom letovisku Santa Margherita di Ligure a nakoniec sa pozrieme do dediniek, vytesaných do skál divokého pobrežia Cinque Terre.

PROGRAM:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Viedeň, odlet do Nice, krátka prehliadka, presun do Monte Carla, prehliadka, odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

2. deň:
Raňajky, začiatok prehliadky očarujúcej Ligúrie na južných svahoch horského oblúka okolo Janovského zálivu. Začneme prehliadkou svetoznámej botanickej záhrady Hanbury na myse Mortola. Exotická záhrada s viac ako 3 000 tropických rastlín je jednou z najväčších v Taliansku a ponúka tiež panoramatický výhľad na more.  Pokračovanie do stredovekého vinárskeho mestečka Dolceacqua, nad ktorou sa týči hrad Doria z 12. stor. Mesto charakterizuje most, známy z Monetovho obrazu. Ochutnávka známeho vína Rossese. Odchod do Sanrema, mesta, v ktorom sa koná známy hudobný festival. Po krátkej prehliadke historického centra presun do malebného prímorského mestečka Cervo s úzkymi uličkami a kostolom San Giovanni Battista, týčiaceho sa nad morom. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách presun do Janova, krásneho mesta s mnohými historickými pamiatkami: Perlou je určite katedrála San Lorenzo z 12 stor., nemenej zaujímavé sú Piazza della Vittoria s impozantným víťazným oblúkom, Piazza de Ferrari, divadlo Teatro Carlo Felice, Piazza Dante s rodným domom Krištofa Kolumba, palác San Giorgio, kráľovský Palazzo Reale a obísť sa nedá ani starý prístav. Zachoval si mnoho budov z minulosti a hlavnou atrakciou je veľké akvárium (druhé najväčšie v Európe) a Morské múzeum. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Odchod do romantického prímorského mestečka Camogli, pre ktoré sú typické farebné domy na terasách, pomaľované pestrými farbami. Plavba loďou pozdĺž divokého pobrežia Portofínskeho mysu k románskemu kláštoru San Fruttuoso z 8. stor., odrezaného od sveta. Pokračovanie loďou do malebného Portofina, ktoré je obľúbeným miestom fotografov, aj talianskej smotánky. Na záver sa zastavíme v známom letovisku Santa Margherita di Ligura s krásnou promenádou a plážami. Možnosť kúpania. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera.

5. deň:
Raňajky. Dnes sa presunieme na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej divokej oblasti Cinque Terre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov.  Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu výletnou loďou so zastávkami v pobrežných dedinkách Vernazza a Manarola. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.  

6. deň:
Raňajky. Presun na letisko do Florencie, odlet do Viedne, následne transfer do Batislavy.


Ubytovanie:
5 x v hoteli 3*.

Stravovanie:
5 x raňajky.


Doprava:
Letecká, autokarová počas pobytu.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Nice, Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, miestnu dopravu počas výletov, 5 x ubytovanie s raňajkami v hoteli kat 3*, ochutnávku vína,  2 x plavbu loďou, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 110 EUR, za 5 večerí 108 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour