Toskánsko so štipkou Ligúrie

Piazza dei Miracoli, Pisa, poznávací zájazd, Taliansko Manarola, poznávací zájazd, Taliansko Ponte Vecchio, poznávací zájazd, Taliansko Portoferraio, poznávací zájazd, Taliansko Palazzo VEcchio, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko Portoferraio, poznávací zájazd, Taliansko
Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1105481
Cena od: 583,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.06.2021 8 dní First Minute 583,20 € +0 € autobusová
07.09.2021 8 dní First Minute 583,20 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový autokarový zájazd

Perex:
Ťažko povedať, čo Vás uchváti viac: renesančné skvosty Florencie, ochutnávky vína, grappy a olivového oleja, gurmánska večera s typickými toskánskymi špecialitami, preslávená šikmá veža v Pise, krásne ligúrske pobrežie s unikátnymi malebnými dedinkami v oblasti Cinque Terre, historické opevnené mesto Lucca, alebo ostrov Elba a nádhernými plážami? 

PROGRAM:
1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h), ubytovanie v Montecatini Terme, fakultatívne večera.

2. deň:
Raňajky. Dopoludnie strávime vo Florencii prehliadkou jej najväčších skvostov – Dómske námestie s krásnou katedrálou, námestie Piazza Signoria s palácom Vecchio a most Ponte Vecchio. Z Florencie sa presunieme na farmu Castiglionchio, kde zažijeme pravý toskánsky vidiek. Pokocháme sa výhľadom do toskánskych viníc, prezrieme si farmárske múzeum, vínne pivnice a kaplnku z 15. storočia. Ochutnáme víno Chianti, taliansky destilát grappa a miestny olivový olej. Na záver dňa sa posilníme „farmárskym bufetom“ s typickými toskánskymi špecialitami. Návrat na ubytovanie v Montecatini Terme.

3. deň:
Raňajky, Presun na ubytovanie na pobreží, individuálne voľno. Oddych pri mori, fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Dnes sa presunieme na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej oblasti Cinque Terre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov. Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu loďou (fakultatívne) so zastávkami v dedinkách Vernazza, Manarola a Riomaggiore. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň:
Po raňajkách sa presunieme do Pisy, kde nám sprievodca pri pešej prehliadke poukazuje jej dominanty – Piazza dei Miracoli (UNESCO) so Šikmou vežou, Baptistériom a Dómom. Popoludní sa presunieme do historického mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele a Piazza Napoleone, katedrálu a zachované mestské hradby. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň:
Raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívny výlet na ostrov Elba, historicky spätého s generálom Napoleonom Bonaparte. Zoznámime sa s hlavným mestom ostrova – s mestečkom Portoferraio, ktoré si dodnes zachovalo stredovekú atmosféru. Poprechádzame sa malebnými uličkami, prezrieme si niekdajšie sídlo Napoleona – vilu Palazzina dei Mulini a pokocháme sa výhľadom z pevnosti Forte Falcone. Popoludnie využijeme na relaxáciu na jednej z množstva krásnych pláží v okolí. Večer návrat na pevninu, presun späť na ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň:
Raňajky. Odubytovanie, oddych pri mori. Večer odchod späť na Slovensko.

8. deň:
Návrat na Slovensko v ranných hodinách.


Ubytovanie:
6 x v hoteli 3*.

Stravovanie:
6 x raňajky, 1 x večera formou toskánskeho bufetu.


Doprava:
Autokarová.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 6 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1 x ochutnávka vína, olivového oleja a grappy, 1 x toskánsky bufet, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 139 EUR, za 5 večerí (bez večere v 2. deň) 82 EUR. za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, za fakultatívnu plavbu loďou v Cinque Terre 42 EUR, za fakultatívny výlet na ostrov Elba 41 EUR. Vstupy, pobytové taxy a cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour