Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105300
Cena od: 2 598 €
Príplatky od: 30 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

03.10.2020 11 dní First Minute 2 598 € +30 € odlet: Viedeň letecká
19.11.2020 11 dní First Minute 2 698 € +30 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11-dňový letecký zájazd.

Perex:
Dubaj, metropola svetového obchodu. Pulzujúce mesto s hektickým spôsobom života a s množstvom architektonických skvostov. Omán, krajina, kde život plynie svojím pokojným tempom. Navštívte s nami tieto dve, tak protichodné, perly Arabského polostrova.

Ubytovanie:
4* hotel v Dubaji, 3*/4* hotely a púštny kemp v Ománe.

Stravovanie:
Polpenzia v Dubaji, raňajky v Ománe.

Doprava:
Letecká z Viedne.

1. deň:
Odlet z Viedne do Dubaja. Prílet vo večerných hodinách, presunieme sa do hotela.

2. deň:
Dubaj, turistická perla Stredného Východu. Kultúrne a obchodné centrum, ktoré každoročne navštívi niekoľko miliónov turistov. Zvláštna, no fascinujúca zmes luxusu a pretrvávajúcich tradícií. A my sa všetky tieto stránky Dubaja budeme snažiť spoznať. Vystúpime na najvyššiu budovu sveta, 828 metrov vysokú Burj Khalifu, prevezieme sa po známej Sheikh Zayed Road. Užijeme si plavbu loďkou po Dubai Marina a vystúpime na novinku Dubaja, Frame.

3. deň:
Dopoludnia si užijeme voľno pri bazéne alebo na pláži. Popoludní na nás čaká púštne dobrodružstvo, safari na džípoch. Užijeme si jazdu na pieskových dunách, navštívime beduínsky kemp, kde sa dáme pomaľovať henou a ochutnáme vodnú fajku. Vychutnáme si krásny západ slnka nad púšťou a deň zakončíme večerou sprevádzanou vystúpením brušnej tanečnice.

4. deň:
Abu Dhabi, hlavné mesto Emirátov, ktoré si napriek modernizácií udržiava svoj tradičný kolorit a kultúru. Navštívime múzeum Louvre, v ktorom sa pokocháme dielami svetových umelcov, nesmieme vynechať ani druhú najväčšiu mešitu na Strednom Východe, a highlightom dňa bude návšteva hotela ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, Emirates Palace, kde si vychutnáme svetoznámu kávu.

5. deň:
V dnešný deň budeme relaxovať v plážovom parku La Mer. Okrem nádhernej piesočnatej pláže sa tu nachádza viac ako 130 reštaurácií, obchodov a kaviarní, športoviská, bežecká dráha i aquapark. Vstup do parku je zdarma (ležadlá a slnečníky za poplatok na mieste).

6. deň:
Presunieme sa na letisko a pred nami je krátky let do hlavného mesta Ománu, Muscatu. Muscat je jedným z najkrajších miest Arabského polostrova a zároveň je rýchlo sa rozvíjajúcou metropolou. Po prílete sa vydáme objavovať hlavné mesto. Prvou zastávkou bude veľká mešita sultána Qaboosa. Architektonický skvost dominuje celému mestu. Hlavnou atrakciou je ručne tkaný perzský koberec v 28 farbách. Nad kobercom visí 14 metrov vysoký luster, zdobený zlatom. Pekné fotky si urobíme pri Royal opera House, . V starom meste zavítame na Mutrah souk, tradičný trh, ktorý ponúka ománske výrobky. Malé múzeum Bait Al Zubair nám odhalí čo to z ománskej histórie a archeologických nálezov. Prehliadku ukončíme pri Sultánskom paláci, ktorý je obklopený pevnosťami Mirani a Jalali.

7. deň:
Pred nami je okruh po známych mestách Nizwa, Bahla a Jabreen. Do centra Nizwy vedie vyschnuté údolie plné veľkých kameňov. Mesto bolo po dlhé roky známe ako najkonzervatívnejšie miesto celého Ománu a aj keď sa postupom času otvorilo, stále má tento primát. Hrdo nesie prezývku „perla islamu“. Za návštevu patrí impozantná pevnosť zo 17. storočia, ktorej 40m vysoká veža čnie nad celkovou architektúrou. Pozrieme sa i na tradičný trh, kde sa dá kúpiť takmer všetko – od ománskeho striebra, halwa, tradičné dýky a mnoho iných suvenírov. Bahla je malé mesto cca 40 km od Nizwy. Je domovom najznámejšej ománskej pevnosti (UNESCO). Poslednou zastávkou bude osamote stojaci hrad Jabreen.

8. deň:
Navštívime mestečko Ibra so známou mešitou, ktorá má ako jediná 2 strany určujúce smer modlenia, jedna strana je smerom k Mekke, druhá smerom k Jeruzalemu. Vychutnáme si pokoj a siestu v nádhernej oáze Wadi Bani Khalid. Pozrieme sa aj do nádhernej a najznámejšej arabskej púšte Wahiba Sands. V púšti stále prebývajú beduínske rodiny, vedú pravý nomádsky život a živia sa predajom svojich ručných výrobkov. Zážitkom bude určite nocľah v púšti.

9. deň:
Privíta nás mesto Sur, ktoré zohrávalo dôležitú úlohu v ománskom námorníctve. Práve o histórií námorníctva sa dozvieme v miestnom múzeu. Navštívime i miesto, kde sa do dnešných čias vyrábajú tradičné drevené lode dhows. Večer sa vyberieme do korytnačej rezervácie Ras Al Jinz.

10. deň:
Z mesta Sur sa vydáme po pobreží do Muscatu. Cesto sa zastavíme v oáze Wadi Tiwi, z nádhernými prírodnými scenériami a krištáľovo čistou vodou. Zážitkom bude i zastávka pri prírodnom závrte Bimakh Sinkhole, ktorý je známy svojou tyrkysovou vodou a hĺbkou až 20 metrov. Pred nami sú posledné chvíle strávené v Ománe.

11. deň:
Posledná rozlúčka a pred nami je odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne na trase tam priamym letom a na trase späť s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. Miestny prelet. 5 x ubytovanie v 4* mestskom hoteli v Dubaji s polpenziou. 4 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s raňajkami v Ománe, 1 x ubytovanie v púštnom kempe s polpenziou. 3 x obed v Ománe. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodcu CK SATUR a miestnych sprievodcov.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: vstupné vízum 20 OMR (platí sa po prílete na letisku). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.Generované systémom ProfiTour