Krásy Izraela

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1081644
Cena od: 1 439 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.07.2020 8 dní Last Minute 1 439 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká
06.09.2020 8 dní 1 439 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká
29.09.2020 8 dní 1 439 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká
01.11.2020 8 dní 1 439 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká
15.11.2020 8 dní 1 439 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odlet z Viedne alebo Prahy (bude upresnené), prílet na letisko v Tel Avive, prehliadka Tel Avivu: historické centrum, pamiatky v štýle nemeckého Bauhausu (UNESCO), prehliadka malebného mestečka Jaffa, dnes súčasť Tel Avivu (tento program sa uskutoční prvý alebo posledný deň podľa letového poriadku). Večera a nocľah.


2.deň: Po raňajkách prejazd okolo pobrežia Stredozemného mora, prehliadka archeologického areálu Cesarea - divadlo, hipodrom, zvyšky križiackého hradu. Pokračovanie okolo mora do Haify, vyhliadka na Bahaiské záhrady (UNESCO) z hory Karmel, prejazd do Akko (UNESCO), prehliadka križiackej pevnosti, Templársky tunel, prístav, tržnica. Večera a nocľah v oblasti Galileja.


3.deň: Po raňajkách prehliadka oblasti Genezaretského jazera - plavba loďou po jazere, kostol na Hore Blahoslavenstva (Ježišovo kázanie na hore). Návšteva Capernaum - synanóga a dom sv. Petra, Nazaret - Bazilika Zvestovania, kostol sv.Jozefa. Cesta do hornej Galilei do mesta Safed, ktoré je známe ako stredisko učenia Kabaly a je jedným zo štyroch svätých miest judeizmu, návšteva synagógy. Večera a nocľah v oblasti Genezaretského jazera.


4.deň: Po raňajkách výjazd na Golanské výšiny s krásnymi výhľadmi do okolia , návšteva vinárstva s ochutnávkou izraelského vína. Prejazd údolím Jordánu do Jericha - najnižšie položeného mesta na svete, pohľad na Horu Pokušenia. Pokračovanie do Jeruzaléma Judskou púšťou a podľa časových možností výhľad na údolie Vádí Kelt. Večera a nocľah.


5.deň: Po raňajkách prehliadka centra Jeruzalema (UNESCO) - panoramatická vyhliadka z Olivovej hory, Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých národov, ortodoxný kostol s Hrobom Panny Márie v údolí Kidron. Výstup cez údolie Kidron do Starého mesta, prehliadka Via Dolorosa - Krížovej cesty, zakončená v Chráme Božieho Hrobu. Betlehém - návšteva chrámu Narodenia Pána, jedného z najvýznamejších pútnických miest kresťanov, bazilika Sv. Kataríny. Večera a nocľah.


6.deň: Po raňajkách prehliadka ďalších častí Jeruzalema. Múzeum holocaustu Yad Vashem (vstup zdarma), židovská štvrť starého mesta - Cardo, Menora, Múr nárekov a ďalšie zaujímavé miesta. Večera a nocľah.


7.deň: Po raňajkách odjazd do údolia Jordánu a pokračovanie k Mŕtvému moru, výjazd lanovkou na pevnosť Massada (UNESCO), ktorú nechal postaviť kráľ Herodes. Ďalej kúpanie v Mŕtvom mori, ktoré sa snáď každý, kto navštívi túto oblasť musí na vlastnú kožu vyskúšať. Podľa časových možností taktiež návšteva Kumránu. Večera a nocľah v Betlehéme.


8.deň: V skorých ranných hodinách transfer na letisko , odlet do Európy, prípadne časť programu 1.dňa - prehliadka Tel Avivu a historickej časti Jaffo (podľa času odletu). Prílet do Prahy alebo Viedne.


Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.


Názor CK:
Novinka roku 2020! Klasický okruh s kúpaním v Mŕtvom mori.

Základná cena zahŕňa:
spiatočnú letenku Praha/Viedeň - Tel Aviv vrátane palivových príplatkov a letiskových tax, transport z/na letisko Ben Gurion v Izraeli, doprava klimatizovaným autobusom po dobu zájazdu, 7 x ubytovanie v 3* ubytovacích zariadeniach ( pobrežie Stredozemného mora , Tiberias pri Genezaretskom jazere alebo v okolí, Betlehém), 7 x večera a 7 x raňajky formou bufetu (podľa letového poriadku), služby sprievodcu v Izraeli, vstupy podľa programu vrátane plavby loďou po jazere a lanovky na Massadu.

Základná cena nezahŕňa:
transfer na/z letisko vo Viedni/Prahe, obedy (denná prestávka na obed), nápoje k večerám, vstupné na pláž Mŕtveho mora, spropitné pre vodiča a spreivodcu 45 € na osobu/pobyt, komplexné cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour